Оскар 2020: основні номінанти та прогнози

Провідний
246

13 січня були оголошені номінанти 92-ї найпрестижнішої кінопремії «Оскар». Що хочеться сказати? За складом номінантів цьогорічна премія є однією з найцікавіших за останні роки. А також з найбільшими інтригами в деяких номінаціях.Тому перед вами список номінантів в основних категоріях та мої прогнози!

2020-oscar-nominations-announcement-watch-live.jpg

Найкращий фільм

• Аутсайдери (Ford v Ferrari)
  • Ірландець (The Irishman)
  • Кролик Джоджо (Jojo Rabbit)
  • Джокер (Joker)
  • Маленькі жінки (Little Women)
  • Шлюбна історія (Marriage Story)
  • 1917 
  • Одного разу в Голлівуді (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Паразити (Parasite)

Саме в даній категорії найскладніший вибір. Кожен з цих фільмів гідний свого місця у списку номінантів, і кожен заслуговує перемоги. Та все ж… Тут в якості лауреатів бачу двох кандидатів: 1917 та Паразити.

2020_01_film.jpg

Найкраща режисерська робота

• Мартін Скорсезе – «Ірландець» (The Irishman)
  • Тодд Філліпс – «Джокер» (Joker)
  • Сем Мендес – «1917»
  • Квентін Тарантіно – «Одного разу в Голлівуді» (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Пон Джун Хо – «Паразити» (Parasite)

Дивлячись на результати інших кінопремій, в тому числі, і Золотого Глобусу, явним фаворитом тут виглядає саме Сем Мендес. І в принципі я згоден з їхньою думкою. Вибач, Квентін…

Найкраща чоловіча роль

• Антоніо Бандерас – «Біль і слава» (Pain and Glory)
  • Леонардо Ді Капріо - «Одного разу в Голлівуді» (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Адам Драйвер – «Шлюбна історія» (Marriage Story)
  • Хоакін Фенікс - «Джокер» (Joker)
  • Джонатан Прайс – «Два Папи» (The Two Popes)

Тут не буду оригінальним – це нагорода для Хоакіна Фенікса. А кого б я назвав головним конкурентом? Адама Драйвера. Та в нього немає шансів.

b22ec7d18117c66f0c7373ea2de72ea4.jpg

Найкраща жіноча роль

• Сінтія Еріво – «Гарріет» (Harriet)
  • Скарлетт Йоганссон – «Шлюбна історія» (Marriage Story)
  • Сірша Ронан – «Маленькі жінки» (Little Women)
  • Шарліз Терон – «Секс-бомба» (Bombshell)
  • Рене Зеллвегер – «Джуді» (Judy)

Як і з Феніксом, не буду створювати велосипед. Повернення Рене в хороший кінематограф видалось фантастичним. І хоч як не старались інші акторки, перевершити Зеллвегер у них не вдалось.

Найкраща чоловіча роль другого плану

• Том Генкс – «Чудовий день у нашому районі» (A Beautiful Day in the Neighborhood)
  • Ентоні Гопкінс – «Два Папи» (The Two Popes)
  • Аль Пачіно – «Ірландець» (The Irishman)
  • Джо Пеші – «Ірландець» (The Irishman)
  • Бред Пітт – «Одного разу в Голлівуді» (Once Upon a Time in Hollywood)

В даній номінації зібрались актори-гіганти. Це перша за 19 років номінація на Оскар у Тома Генкса. Він – головний конкурент Бреда Пітта, тому що саме Бред мій вибір у цій категорії.

Найкраща жіноча роль другого плану

• Кеті Бейтс – «Річард Джуелл» (Richard Jewell)
  • Лора Дерн – «Шлюбна історія» (Marriage Story)
  • Скарлетт Йоганссон – «Кролик Джоджо» (Jojo Rabbit)
  • Флоренс П'ю – «Маленькі жінки» (Little Women)
  • Марго Роббі – «Секс-бомба» (Bombshell)

Відмічу, що Скарлетт Йоганссон отримала номінацію одразу в двох номінаціях, і цей рік можна назвати абсолютно успішним в її кар’єрі. Та все ж, у кожній категорії сильні претенденти. У цій категорії – Лора Дерн.

Міжнародний повнометражний фільм

• Корпус Крісті (Boże Ciało, Польща)
  • Країна меду (Медена земја, Македонія)
  • Знедолені (Les Misérables, Франція)
  • Біль та слава (Pain and Glory, Dolor y gloria, Іспанія)
  • Паразити (Parasite, 기생충, Південна Корея)

До речі, фільм «Паразити» також отримав дві номінації у фільмових категоріях. Корейська стрічка дійсно чудова, і якщо в головній категорії у неї є сильні конкуренти, то у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» найсильніший претендент.

hero_parasite-movie-review-2019.jpeg

Найкращий анімаційний повнометражний фільм

• Як приборкати дракона 3: Прихований світ (How to Train Your Dragon: The Hidden World)
  • Я втратив своє тіло (I Lost My Body)
  • Клаус (Klaus)
  • Містер Лінк: загублена ланка еволюції (Missing Link)
  • Історія іграшок 4 (Toy Story 4)

Дивно, чому на Золотому Глобусі не був номінований чудовий «Клаус». Дуже рад, що «Оскар» дав йому номінацію. Та все ж, як і в інших номінаціях, конкуренція надто сильна. І хоча на тому ж Глобусі «Історія іграшок 4» не перемогла, впевнений, що «Оскар» все таки буде за нею

Найкращий адаптований сценарій

• Ірландець (The Irishman)
  • Кролик Джоджо (Jojo Rabbit)
  • Джокер (Joker)
  • Маленькі жінки (Little Women)
  • Два Папи (The Two Popes)

«Маленькі жінки» маю чудовий акторський склад, непогану режисуру та головне – якісний сценарій. Саме його більшість кінокритиків називають найкращим у цьому році.

Найкращий оригінальний сценарій

• Ножі наголо (Knives Out)
  • Шлюбна історія (Marriage Story)
  • 1917
  • Одного разу в Голлівуді (Once Upon a Time in Hollywood)
  • Паразити (Parasite)

А тут ситуація складніша, аніж у адаптованих сценаріях. Тому що ну дуже хороший та інтригуючий вийшов сценарій у детектива «Ножі наголо». А також Тарантіно знову продемонстрував свій талант сценариста. Тому, як і в номінації «Найкращий фільм», оберу двох.

Це тільки основні категорії, але це не відміняє того факту, що фільм «Джокер» отримав загалом 11 номінацій! Такого точно ніхто не очікував. Повний список номінантів доступний на офіційному сайті «Оскар»: https://oscar.go.com/nominees

А які ваші прогнози?