Житель Китаю Ван Сі (Wan Xi) працює програмістом в одній з пекінських компаній. Він постійно допомагав їжею бездомним кішкам. Але цього року він вирішив спорудити для них вуличний притулок з розумними функціями. Це такий міні-будиночок, зроблений з дерева та скла. В ньому є світло, яке вмикається лише тоді, коли в ньому є кішка та постійно підтримується температура +27 градусів. В будиночку завжди доступні корм, вода та іграшки.

За вхід в такий імпровізований притулок відповідає система на базі штучного інтелекту. Вона потрібна для того, щоб впускати тільки кішок. Коли тварина підходить до входу, то система, навчена на фотографіях, визначає породу і впускає. Таким чином, туди не можуть потрапити, наприклад, собаки. Система може розпізнати по мордочці 174 типи котів.
Ван Сі вивчив досвід роботи волонтерів з бездомними кішками та з'ясував, що тварини найчастіше вмирають від нестачі ветеринарної допомоги. Саме тому всередині притулку присутні камери і датчики, що дозволяють визначити, чи хворіє чимось котик, який зайшов в гості. Якщо система засумнівається в тому, що тварина здорова, спеціальне сповіщення буде відправлено волонтерам, які доглядають за притулком та за необхідністю відвозять їх до клініки.

Поки що такий будиночок розташовується у дворі біля його винахідника. Інженер сподівається, що ідеєю зацікавляться й інші люди, готові допомогти. Адже проблема з бездомними кішками в Китаї досить актуальна - по всій країні їх десятки тисяч. Багато з них живуть не більше двох років, причому тільки чотирьом з десяти вдається пережити зиму. Такі будиночки цілком могли б поліпшити цю сумну статистику.
Сюжет про винахід Ван Сі для одного з китайських телеканалів.
На мою думку, таких будиночків має бути якнайбільше, та не лише в Китаї, і не лише для котів. А як ви вважаєте?