Цікаві факти про серіал "Теорія брехні"

Мудрець
631

lie to me.jpg

Серіал розповідає про роботу спеціалістів, що вивчають міміку та жести людини, щоб визначити бреше останній чи говорить правду.

Серіал побудовано на відомих наукових роботах. Всі методи і спостереження дійсно взяті з реальних джерел. Багато прикладів можна використовувати в реальному житті для того, щоб переконається, бреше людина чи говорить правду.

Кэл Лайтман має реального прототипа в житті, який зовут Пол Экман. Лайтман є головою компанії під назвою «The Lightman Group».. В реальності його прототип володіє організацією під назвою: «Paul Ekman Group». Він, як герой серіалу, є автором безлічі книг і наукових праць з психології. Послугами знаменитого експерта по брехні користуються бізнесмени, політики, зірки, науково-дослідні інститути і служби безпеки.

На прохання Екмана Лайтману змінили вік, громадянство, характер і сімейний стан. В результаті співробітництво вийшло досить плідним, сценаристи взяли близько 80% поправок Екмана при розробці сценарію.

BeFunky-collage.jpg

Незважаючи на те, що глядачеві детально пояснюється те чи інше мікровирази в процесі розслідування, багато речей все одно залишаються незрозумілими для тих, хто не знайомий з психологією. Творці проекту "Теорія брехні" рекомендують шанувальникам серіалу ознайомитися з книгою Пола Екмана "Психологія брехні". Саме вона є основою для створення проекту. Після її ознайомлення всі тонкощі і нюанси серіалу стануть більш зрозумілими.

Насправді немає універсальних ознак, за якими можна визначити брехню, як це робить Лайтман в серіалі. Головний герой безпомилково визначає емоції, однак в реальному житті будь яке емоційне напруження не завжди може бути пов'язано з конкретною ситуацією. Тому застосовувати методи та техніки, показані в серіалі в реальному житті досить важко, робити це слід максимально обережно.

Крім того, екранний фахівець з брехні здатний розпізнати неправду, переглянувши всього одне відео. У реальному житті це неможливо, через те, що кожна людина індивідуальна, його емоції слід попередньо вивчати, перед тим як робити висновки про те, чи говорить він правду в конкретній ситуації.

Більшу частину ідей для серіалу сценаристи брали з новин. Саме тому гучні справи, розкриті Лайтманом, мають багато спільного з подіями з реального життя.

Автори серіалу заявили, що проект буде втілений в життя за допомогою Пола Екмана або без нього. Незважаючи на те, що чоловік був головним прототипом Кела Лайтмана, його участь у створенні проекту не була важливим для сценаристів. Пол погодився консультувати творців під час розробки сценарію і надавав деякі дані і фотографії для серіалу. Його головною умовою було повна невідповідність між ним і персонажем.

Я обережніший за Лайтмана! Таку заяву зробив Пол Екман після перегляду серіалу. Чоловік зізнався, що екранному героєві краще вдається розкривати справи, в реальному житті все набагато складніше. Наприклад, Пол був учасником передачі, де йому запропонували визначити, хто з чотирьох учасників бреше. В результаті Екман був упевнений тільки щодо одного з них. Решту трьох йому так і не вдалося розкусити.

Опитування показали, що даний проект дійсно зацікавив глядачів. Частина з них захопилися вивченням психології після перегляду серіалу.

За сюжетом серіалу Лайтман захоплюється вивченням психології після самогубства матері. Чоловік часто переглядає відеозаписи розмов з нею, вивчає мікровирази і жести, щоб зрозуміти її мотиви. Випадок взятий з реального життя. Прототип Кела Лайтмана Пол Екман зіткнувся зі схожою ситуацією. Одна з його пацієнток обдурила його, щоб накласти на себе руки. Після цього фахівець, як і Лайтман, почав детально вивчати всі відеозаписи розмови з нею.

Серіал офіційно був закритий телеканалам «Fox» після третього сезону. Таке рішення було продиктовано різким падінням рейтингів. Глава телеканалу заявив, що серіал "Теорія брехні" опустився до 5 млн переглядів.

15 Коментарі
Шукач

О классный сериал, хотя я так его никогда полностью и не смотрел. Попадал на некоторые серии=))) по тв. 

Ентузіаст

Тем кому сериал понравился - могу порекомендовать фильм "Детектор лжи" (1997) с Тимом Ротом в главной роли. Он достаточно плотно перекликается с темой сериала и чем-то похож на "Первобытный страх" с Эдвартом Нортоном.

Магістр

Творці проекту "Теорія брехні" рекомендують шанувальникам серіалу ознайомитися з книгою Пола Екмана "Психологія брехні"

@Vredinna спасибо за материал. Надо приступить к прочтению книги Розумник

Досвідчений

Гарний серіал!

Гуру

как думаете изза чего у них так резко рейтинги упали? сериал  сам по себе неплохой, я тож пару серий видел

Ентузіаст

@Surf , общее падение интереса к процедуральным сериалам, я так думаю.

Гуру

@UnkindledOne  или все переключились на доктора Хауса Підморгує

Мудрець

Или "подогревают" интерес. 
Последняя серия закончилась с надеждой на следующий сезон. 

Мудрець

@UnkindledOne , а как Вам сериал "Форс мажоры"?

Ентузіаст

@Vredinna, смотрел пару сезонов - неплохо.

Кстати, в Корее переснимают свою версию :)

suite_korea.jpg

Мудрець

Жаль что последний сезон без Рейчел ( Меган, герцогиня Сассекська)  и Майкла (Патрика Дж Адамс). 

Нужно глянуть, спасибо @UnkindledOne 

Шукач

C корейцами я бы посмотрел=)))

Унікальний

Форс-мажоры по корейски?! Интересно :)  Эти сериалы хороши оба, а рейтинги то такое... Кому сериал нравится, тот будет смотреть в любом виде: по телику или в инете найдет в записи. А ретинг как посчитают? 

Community manager

@marmoset как правило, рейтинг ставятся критиками через ресурсы rotten tomatoes(пользовательские там тоже есть) или пользователями imdb. Но тем не менее он очень отличен от мнения стран снг. Раньше вариантом был кинопоиск -  до того момента когда их уличили в накрутке.

Так, что полностью с вами соглашусь, опираться нужно на свое мнение. 

Лично я руководствуюсь правилом не смотреть сериалы, фильмы ниже 5.5\10, поскольку это оптимальный диапазон с включенной в него "погрешностью".

Из примеров, последний сезон Доктора Кто. Много кому не понравился и оценки у него низкие, а я посмотрел и ничего страшного в этом не увидел. 

Шукач

@IrbisMA @marmoset  Как говорил мой друг "ты шо бессмертный смотреть фильмы с рейтингом ниже 6".