Проблеми з інтернетом

ВИРІШЕНО
Старанний

Проблеми з інтернетом

Уже майже місяць спостерігаються серйозні проблеми з інтернетом, усі проблеми почались в районі 1 липня. Номер договору 444100259. Колишній абонент airbites.

Суть проблеми - інтернет працює на швидкості 10 Мбіт/с download/upload, підключення через роутер, також є 3 комп'ютери, які відповідно підключені до цього роутера.

При підключенні напряму інтернету немає узагалі! Але про це згодом.

А тепер подробиці, ситуація загалом наступна:

Більш-менш новий роутер WR845N.

Два з трьох комп'ютерів - старі, їх материнські плати на базі AM3+ орієнтовно 2010-2012 років, мається на увазі що там установлені старі мережеві плати, відносно старі.

Третій комп'ютер відносно нова материнська плата на базі сокета 1151 за 2016 рік, відповідно новіша мережева карта.

При підключенні на пряму до першого з старих комп'ютерів інтернету або немає узагалі, або якщо почекати 5-10 хвилин деколи вдається встановити з'єднання, швидкість ~95 Мбіт/с download & 10-15 Мбіт/с upload. Якщо відкрити стан з'єднання в момент коли немає інтернету, то можна побачити переключення між станами "Немає зв'язку" та "Триває визначення", ці стани змінюють одне одного кожної секунди, аналогічно себе і веде і світловий індикатор з сторони мережевої плати комп'ютера, він то світиться, то взагалі інколи не світиться на протязі 30 секунд (в цей час стан відображається як "Немає зв'язку").

При підключенні напряму до другого комп'ютера, теж старого, який знаходиться далі, ніж перший, інтернету немає узагалі, просто завжди стан "Немає зв'язку".

При підключення до третього, нового комп'ютера, який знаходиться ще далі, відповідно до нього веде найдовший кабель, який складається з кусків кабелів які ведуть до попередній старих компютерів, тобто підключення послідовне, інтернет працює на швидкості 10 Мбіт/с download/upload, абсолютно так же як і на роутері. В стані мережевого з'єднання на третьому, новому комп'ютері вказана швидкість 10 Мбіт/с.

Відповідно - новий комп'ютер або роутер = швидкість 10 мбіт/с

будь який з двох старих комп'ютерів - інтернету немає узагалі, або з перебоями (підозра на те що стара мережева плата не вміє включати режим 10 Мбіт/с).

Але є один нюанс - якщо підключити роутер на кабель який входить в квартиру з самої ближчої точки до свіча, то роутер отримує швидкість 100 Мбіт/с download/upload. Також було протестовано з таким же з'єднанням від роутера до усіх трьох компютерів з використанням усіх можливих конекторів та кабелів які є вдома - усі компютери отримували справні 100 Мбіт/с download/upload.

З цього випливає висновок що усі конектори/кабелі які присутні вдома є абсолютно робочими, та проблема не у них.

Виникає враження, що із збільшенням відстані від свіча до комп'ютера/роутера відбувається послаблення та втрата сигналу, а при підключенні роутера на самій ближній точці до свіча, роутер підсилює сигнал, тому швидкість стає коректною.

Декілька разів звертались до техпідтримки - на телефоні нам втирали що 100% битий кабель, бо оператор бачить з своєї сторони, що в кабелі "нерівномірний" тиск та інші дурниці. Також викликали техніків, де була виявлена ця точка, де роутер отримує коректних 100 Мбіт/с download/upload, після цього ми домовились що продовжимо вирішення проблеми своїми руками, шляхом заміни та тестуванням кабелів.

Згідно інформації наведеної вище, я не зміг виявити будь яких проблем на своїй стороні. Прошу модераторів надати адекватну технічну підтримку у зв'язку з вище наведеним описом проблеми.

Місто

Львів

1 ЗАТВЕРДЖЕНЕ РІШЕННЯ

Юрий_М написано:

Згоден з Вами. В моїй практиці така ситуація вперше, шоб короткий кабель міг так обвалювати швидкість :manhappy:

Частіш за все таке  подібне було із-за використання кабелів (кросоверів) та дефектів в патч-панелях (не якісні контакти) або в роз'ємах RG-45. В теорії я допускаю, що кабель може вносити додаковий опір (сопротивление) і дуже велике "затухание" (не знаю як це українською).

Тобто   трошки кабелю і рівні сигналів падають. 

Реально цікава ситуція з технічної точки зору. :manhappy:

Прийшли техніки сьогодні, потестили кабель з того кінця де було 100/100, тобто з найближчої точки до свіча. Сказали, що битий оранжевий кабель, десь на шляху між першим поверхом та горищем на 10 поверсі, за межами квартири в загальному, переобжали кабель по іншій схемі, тобто оранжевий виключили з схеми, одразу на всіх компютерах включаючи роутер без будь-яких проблем намалювались 100/100. За що їм і вдячні. Пишу тільки щоб опублікувати причину проблеми. Надіюсь, що усі проблеми з інетом вирішені остаточно.

Переглянути рішення в оригінальному пості

Місто

Львів

Відповідей: 28
Магістр

444100259, доброго дня!

Дякую за Ваше звернення. Інформація по Вашому запиту відправлена технічним інженерам для перевірки. За результатом перевірки, я відповім Вам у цій темі. Прошу очікувати.

Магістр

444100259 написано:

Декілька разів звертались до техпідтримки - на телефоні нам втирали що 100% битий кабель, бо оператор бачить з своєї сторони, що в кабелі "нерівномірний" тиск та інші дурниці. Також викликали техніків, де була виявлена ця точка, де роутер отримує коректних 100 Мбіт/с download/upload, після цього ми домовились що продовжимо вирішення проблеми своїми руками, шляхом заміни та тестуванням кабелів.

Згідно інформації наведеної вище, я не зміг виявити будь яких проблем на своїй стороні. Прошу модераторів надати адекватну технічну підтримку у зв'язку з вище наведеним описом проблеми.

@444100259  давайте складемо карту (топологію) домашньої мережі, а потім будемо робити висновки і як з "проблемою" боротися".

1. Щодо підключення комп'ютера напряму. Треба внести МАС адресу будь-якого Вашого ПК в особистому кабінеті, а потім його клонувати в роутер. Це досить зручно, особливо при перевірці якості інету. 

2. Щоб почалися проблеми с кабелем (UTP) їх довжина повинна бути більш 100м   ( хатинка  :manvery-happy: )

В соответствии со стандартом ANSI/TIA/EIA для медного кабеля категории 5е максимальная длина кабеля сегмента составляет 100 метров (328 футов) 

Або біля Вас дуже сильне джерело завад (помех). Я це виключаю.:manhappy:

Почнемо з простого, з пінгу найближчого до Вас активного обладнання - роутера, а потім шлюзу Волі. 

Пропінгуйте з Вашіх ПК ці девайси. Результати в тему, через скріншот і кнопку "Фотографії"

Місто

Харків

Юрий_М написано:

1. Щодо підключення комп'ютера напряму. Треба внести МАС адресу будь-якого Вашого ПК в особистому кабінеті, а потім його клонувати в роутер. Це досить зручно, особливо при перевірці якості інету.  

для абонентів airbites привязка до мак адреси поки що не потрібна, я можу без будь яких маніпуляцій спокійно втикати кабелі напряму в будь який з компютерів, і там буде інтернет, за словами техніків та підтвердженням цього на практиці.

Юрий_М написано:

Почнемо з простого, з пінгу найближчого до Вас активного обладнання - роутера, а потім шлюзу Волі. 

Пропінгуйте з Вашіх ПК ці девайси. Результати в тему, через скріншот і кнопку "Фотографії" 

проблем з пінгом чи втратою пакетів немає, абсолютно, просто швидкість 10 Мбіт/с на роутері, та новому компютері

Спершу почекаємо відповідь модератора. Потім займемось топологією.

Місто

Львів

@444100259, технічні фахівці відповіли, що необхідний виклик майстра для перепідключення на інший порт. Я оформила за Вашою адресою заявку на найближчий вільний день - 01.08.2017р. з 09:00 до 15:00. Прохання очікувати майстра вдома з паспортом та відповідати на дзвінки з невідомих номерів. Ознайомтесь, будь ласка, з темою Сервісні послуги.
У разі, якщо в даний період Ви не зможете очікувати майстра, тоді Ви зможете перенести заявку на інший день самостійно через портал Мій кабінет у розділі Мої заявки. Питання-відповідь по Мій кабінет.

Юрий_М, дякую за допомогу у спільноті.

Alexandra написано:

@444100259, технічні фахівці відповіли, що необхідний виклик майстра для перепідключення на інший порт.

@Alexandra  сподіваюсь, що це дійство допоможе :manhappy:

Місто

Харків

Юрий_М, має допомогти 🙂 

@444100259 до 1-го ще майже тиждень. Є бажання розібратись з ситуацією швидче?

Тому,  що одна з частин мого тіла (мозок звісно) відчуває, що десь у Вас є проблема :manhappy: 

Готові до аналізу, чи будете чекати майстрів? :manhappy:

Місто

Харків

Юрий_М написано:

@444100259 до 1-го ще майже тиждень. Є бажання розібратись з ситуацією швидче?

Тому,  що одна з частин мого тіла (мозок звісно) відчуває, що десь у Вас є проблема :manhappy: 

Готові до аналізу, чи будете чекати майстрів? :manhappy:

Я всю інфу зверху дав, повторюсь ще раз, роутер втикнув в точку де інет 100/100, з роутера почепив всі дроти та конектори і протестив на всіх 3 компах, швидкість нормальна на всіх 3 компах 100/100. З цієї точки втикаю з'єднувач, та чіпляю маленький дріт на метр, і на кінець дроту роутер - одразу 10/10, виходить що якщо є хоча б 1 з'єднувач на шляху по кабелю від свіча - одразу 10/10 на роутері. Кабелі та конектори всі протестив - ніяких проблем. Якщо є якісь ідеї - пишіть, буду відповідати, але не бачу сенсу займатись пінгами і трейсроутами з різних точок, оскільки з пінгом все ок на усіх ресурсах, і втрат пакетів немає абсолютно.

Саму заявку швидше за все перенесу на пізніше.

Якщо провести новий кабель з свіча до квартири, це безплатно ? метрів десь 30 (з горища на 1 поверх, 10 поверховий будинок)

Місто

Львів

А маленький дріт не пробували замінити?

Місто

Рівне

Andrew78 написано:

А маленький дріт не пробували замінити?

я ж написав що я перестестив усі дроти та конектори, і все впорядку, звичайно, що я пробував його заміняти, взагалі то в стандартній ситуації того дроту там і немає, я для прикладу говорю, щоб створити ситуацію з конектором з завідомо робочим дротом невеликої довжини

Місто

Львів

Користувач

444100259 написав:

З цієї точки втикаю з'єднувач, та чіпляю маленький дріт на метр, і на кінець дроту роутер - одразу 10/10, виходить що якщо є хоча б 1 з'єднувач на шляху по кабелю від свіча - одразу 10/10 на роутері.

Я зрозумів куди Ви добавляєте кабель :manhappy: 

Дуже уважно порівняйте розклад жил у роз'ємах RG-45. 

Щоб перевірити з'єднувач, зробіть теж саме, але на порту LAN роутера. Якщо швідкість впаде, його можна викинити (не роутер).

10/10 визначають мережеві адаптери при підключенні, якщо вони не змогли підключитись один до одного з максимальною швидкістю. 

Якщо Вам потрібно   роутер в інше місце поставити, скористайтесь краще цим

Похожее изображение

Картинки по запросу соединитель utp кабеля

Це працюватиме 100%

Місто

Харків

Юрий_М написано:

Щоб перевірити з'єднувач, зробіть теж саме, але на порту LAN роутера.

В самому першому пості я писав, що усі ці з'єднувачі я чіпляв від роутера до усіх 3 комп'ютерів по черзі, і на усіх 3 компах було 100/100, там від роутера до кожного з компютерів одночасно висіло по 20 метрів дроту з одночасно підключеними 3 з'єднувачами. Тобто якщо роутер напряму отримав 100/100 від свіча, то дальше я спокійно отримую 100/100 без будь-яких проблем на будь-якому з комп'ютерів, з цього тесту я дійшов висновку що усі кабелі і з'єднувачі працездатні. Відповідно, напрошується висновок, що все теж обжато вірно.

Надам щодо проблеми ще додаткову інформацію. Насправді, коли проблема тільки виникла, на другому компютері інтернет працював з перебоями (при підключенні напряму), на першому ж, самому ближньому до свіча, інтернет працював узагалі прекрасно (напряму, без роутера), при чому задіювались ті ж самі конектори з тими ж самими кабелями, по факту нічого не мінялось. З часом на другому компютері інтернет узагалі пропав, пізніше на першому почав теж з перебоями. При цьому роутер в точці підключення біля першого компютера спокійно тримав 100/100, як і самий компютер. На данний момент уже і перший компютер не може встановити підключення, роутер в цій точці виключно 10/10 (хоча раніше було спокійно 100/100). Я ще тестував декілька днів назад, брав кабель від свіча (в цій точці 100/100 на роутері), чіпляв туди з'єднувач і маленький кабель, і на роутер в WAN порт, і мав спокійно 100/100. Тепер же з цим же самим з'єднувачем з цим же самим маленьким дротов уже стало 10/10.

Я не можу пояснити це з технічної точки зору, виникає враження що слабшає сигнал від свіча, і якщо присутні з'єднувачі на шляху - то йде втрата сигналу. Якось так.

Місто

Львів

Користувач

444100259 написав:

Тепер же з цим же самим з'єднувачем з цим же самим маленьким дротов уже стало 10/10.

Я не можу пояснити це з технічної точки зору, виникає враження що слабшає сигнал від свіча, і якщо присутні з'єднувачі на шляху - то йде втрата сигналу. Якось так.

Згоден з Вами. В моїй практиці така ситуація вперше, шоб короткий кабель міг так обвалювати швидкість :manhappy:

Частіш за все таке  подібне було із-за використання кабелів (кросоверів) та дефектів в патч-панелях (не якісні контакти) або в роз'ємах RG-45. В теорії я допускаю, що кабель може вносити додаковий опір (сопротивление) і дуже велике "затухание" (не знаю як це українською).

Місто

Харків

Юрий_М написано:

Прийшли техніки сьогодні, потестили кабель з того кінця де було 100/100, тобто з найближчої точки до свіча. Сказали, що битий оранжевий кабель, десь на шляху між першим поверхом та горищем на 10 поверсі, за межами квартири в загальному, переобжали кабель по іншій схемі, тобто оранжевий виключили з схеми, одразу на всіх компютерах включаючи роутер без будь-яких проблем намалювались 100/100. За що їм і вдячні. Пишу тільки щоб опублікувати причину проблеми. Надіюсь, що усі проблеми з інетом вирішені остаточно.

Переглянути рішення в оригінальному пості

Місто

Львів

Користувач

444100259 написав:

Юрий_М написано:

Дякую, через команду ping ми б це побачили ::manhappy:

Місто

Харків

Магістр

Перевірте відповідність кольорів в розємі
та гнізді-зєднувачі
Місто

Харків

Юрий_М написано:
та гнізді-зєднувачі

я нічого не зрозумів, можна детальніше ?

Місто

Львів

Користувач

444100259 написав:

Юрий_М написано:
та гнізді-зєднувачі

я нічого не зрозумів, можна детальніше ?

У патчкордів і вашого кабеля може не співпадати цокольовка, стандарт А і Б або кросоверний варіант.  Приєднання кабелю не повинно погіршуватися швидкість 

Щось не так

Місто

Харків

Старанний

129581

Не зрозуміло яким чином я маю порівнювати кольори в гнізді конектора, їх узагалі там не видно, самі дроти ж у середині

Місто

Львів

Користувач

444100259 написав:

129581

Не зрозуміло яким чином я маю порівнювати кольори в гнізді конектора, їх узагалі там не видно, самі дроти ж у середині

Ви на розємі кабелів дивіться ікольори дротів з ліва на право. Хто їх Вам обжимав? А в цьому може бути тільки одне, неякісні контакти. Я таким сам користуюсь, 

Місто

Харків