Більше ніяких солодощів. Компанія Google відмовляється від "солодких" назв для Android.

Мудрець
177

Android.jpg

В компанії Google, було прийнято рішення, відмовитися від практики присвоєння новим версіям мобільної операційної системи Android «солодких» назв. Відтепер кожна нова версія Android буде супроводжуватися лише порядковим номером.

Практика давати назви новим версіям Android на честь різних десертів виникла у 2009 році, коли Android 1.5 отримала ім'я Cupcake («кекс»).

Починаючи з цього моменту, наступні версії системи також отримували імена на честь різних солодощів, а перші літери імен слідували в алфавітному порядку. Таким чином, передостання версія (Android 8.0) має ім'я Oreo в честь відомого печива, а випущена у 2018 році Android 9.0 називається Pie («Пиріг»).

До теперішнього часу нова версія Android була відома під ім'ям Android Q (наступна буква латинського алфавіту після «P», з якої мало починатися «солодке» ім'я ОС).

Представники Google розповіли, що розглядалися такі назви Android 10: Queens Cake (десертний торт, приготований з типових інгредієнтів для торта і подрібненої кокосової глазурі) і Quindim (заварний крем з цукру, яєчних жовтків і кокосового горіха користується великою популярністю в Бразилії). У підсумку команда зрозуміла, що в деяких країнах пироги (Pie) не вважають десертом, а зефір (Marshmallow), попри свій смак, не дуже популярний у багатьох регіонах і тому складно підібрати назву, яка буде зрозуміла всім користувачам  світу.

Майбутня версія Android буде називатися просто Android 10

Крім зміни системи імен Android-версій, Google також оновила логотип мобільної платформи. Те ж саме стосується і характерного шрифту логотипу, у якого тепер будуть більш закруглені кути та інша колірна схема: замість зеленої — чорна. Пояснюється зміна палітри бажанням повернутися обличчям до тих, хто страждає на дальтонізм і не могли раніше коректно розпізнавати колір талісмана. Зараз вони зможуть ідентифікувати відтінок правильно. Від фірмового робота компанія поки відмовлятися не має наміру.

Джерело