Інтерв'ю з розробником Cyberpunk 2077

Мудрець
969

Французьке видання JeuxActu взяло інтерв'ю у розробника Cyberpunk 2077. Журналісти зустрілися з провідним аніматором кінематографічних роликів Мацєєм Пьетрасом, щоб поставити йому кілька запитань. Йшлося про початок розробки гри, розмірі світу, різноманітності зброї та навіть про те, що надихало розробників.

1.jpg

Мацей Пьетрас: Ми офіційно анонсували Cyberpunk 2077 в січні 2013 року за допомогою тизер-трейлера. Однак нам потрібно завершити третього «Відьмака», перш ніж починати розробку іншої гри. Тільки після випуску доповнення «Кам'яні серця» студія по-справжньому почала працювати над Cyberpunk 2077. Це був 2014 рік.

JEUXACTU: Якщо я правильно пам'ятаю, перші згадки про Cyberpunk 2077 з'явилися кілька місяців раніше, в травні 2012 року. Тоді ж було опубліковано перше зображення. Досить незвично анонсувати гру, коли її розробка ще не почалася. Хіба це не ризикована ідея - змушувати публіку чекати так довго? Який у цьому сенс?

Мацей Пьетрас: Коли ми випустили тизер, Cyberpunk 2077 вже була в розробці. Зокрема, ми працювали над різними концепціями, визначаючи напрям, куди ми будемо рухатися далі, й елементи, які дозволили б нам почати розробку. Але, як я вже говорив раніше, ми повністю присвятили себе грі в 2014 році.

JEUXACTU: Так як ви відповідаєте за анімацію, мені хотілося б знати, наскільки важко працювати над цією грою з суб'єктивної точки зору. Адже це перша гра студії в жанрі FPS. І, якщо я не помиляюся, Cyberpunk 2077 є також рольовою грою, яка повинна мати більшу кількість анімації, набагато більшим, ніж будь-який шутер від першої особи.

2.jpg

Мацей Пьетрас: У серії «Відьмак» ви багато подорожували, було безліч рукопашних боїв, боїв на мечах. Більш того, гравці використовували магію, а Геральт зустрічав гігантських монстрів, тому для неї ми вибрали вид від третьої особи. В Cyberpunk 2077 все по-іншому. Нам потрібна була інша перспектива не тільки для кращого занурення в гру, а також тому, що Night City - це місто, в якому важливі деталі. Крім того, Cyberpunk 2077 буде сюжетно-орієнтованої грою, і, оскільки в ній представлений відкритий світ, в якому ви вільні творити безліч різних речей, ми хочемо, щоб гравець міг докладно вивчити його в найдрібніших деталях.

Так що так, з точки зору розваг, це щось зовсім нове. Це виклик, але цей виклик ми приймаємо з радістю. Оскільки ми вибрали вид від першої особи, ми хочемо досягти повного занурення в гру. У демонстрації діалогова система виглядає дуже складно, її мета - створити плавний перехід від одного виду діяльності до іншого. Перехід від ігрового процесу до кінематографічної вставки проходить плавно, ви навіть не побачите, як це сталося. Наприклад, якщо під час розмови персонаж витягне зброю, співрозмовник відразу відреагує. Ця дія вплине на сюжет, який буде змінений.

JEUXACTU: Багато гравців були здивовані вибором перспективи в Cyberpunk 2077. Ви прийняли таке рішення з самого початку або пробували грати з видом від третьої особи, як в «Відьмак»?

3.jpg

Мацей Пьетрас: Я не можу розповідати про розробку в подробицях, але скажу відразу - було прийнято колективне рішення, що саме вид «з очей» найкраще підходить для цього проекту.

JEUXACTU: Я розумію, але у мене склалося враження, що ви не були повністю впевнені в своєму виборі. Наприклад, при управлінні транспортним засобом вид «з очей» автоматично перемикається на вигляд від третьої особи.

Мацей Пьетрас: В цьому випадку ми вирішили, що для водіння більшість людей вважають за краще камеру, що знаходиться позаду автомобіля. Тим не менш, ви можете повернутися до виду від першої особи та опинитися в кабіні для більшого занурення. Все-таки, хочу зазначити, що навіть не зважаючи на те, що розповідь, в основному, буде вестися від першої особи, в грі присутні ключові моменти, коли ви побачите свого персонажа повністю, це стосується й відеовставок. У них ви зможете розглянути всі апгрейди, які йому прописали.

JEUXACTU: Під час демонстрації ігрового процесу ви показали можливості вибору, який зробить реальний вплив на сценарій гри, вкаже шлях як надалі розгорнеться історія. Це виглядає неймовірно. Як все буде працювати?

Мацей Пьетрас: Як ви знаєте, Cyberpunk це рольова гра в онлайн світі. Ми робимо акцент на «рольовому елементі». У грі ви зіткнетеся з безліччю варіантів вибору з самого початку проходження, навіть з моменту, коли необхідно створити аватар. Вам потрібно буде не тільки вибрати стать та колір шкіри, але також свої обов'язки. І саме цей вибір буде визначати вашу особистість й вплив, який ви будете мати в світі Cyberpunk 2077. Протягом всієї вашої подорожі ви зіткнетеся з безліччю варіантів розвитку подій, кожен з яких матиме наслідки, завдяки тому, що це рольова гра. Ми створюємо її такою. Чим далі ви просувається по сюжету, тим більше рішень буде приймати головний герой, не кажучи вже про те, що ви можете взаємодіяти з більшістю NPC. Всі ці дії й рішення приведуть до різних наслідків та цілям.

4.jpg

JEUXACTU: Опишіть відкритий світ в Cyberpunk 2077. Якого він розміру? Ми можемо вийти за межі стін або гра буде обмежена мегаполісом?

Мацей Пьетрас: Описати розмір світу в Cyberpunk 2077 дуже складно. Спробую пояснити на прикладі третього «Відьмака». Світ сильно змінився, в минулій грі він був дуже великим «в довжину». Це був відкритий світ, зітканий із великих природних масивів. Перехід з пункту А в пункт Б займав багато часу, ви переміщалися на коні, а гра була розтягнута горизонтально. Світ Cyberpunk 2077 перш за все вертикальний. Всюди стоять високі будівлі, тому нам важко їх порівняти. У демоверсії ви бачили, як головний герой прокидається в своїй квартирі, дивиться у вікно та бачить «живий» світ. Щоб вийти, він повинен піднятися на ліфті, подолавши кілька поверхів. У грі дозволено входити в безліч будівель. Всі вони були опрацьовані вручну, оскільки ми цінуємо насамперед якість. Саме через «вертикальності» місто в Cyberpunk 2077 просто величезне.

JEUXACTU: Вперше побачивши демо, мені здалося, що я бачу гру «Привид в обладунках», особливо це стосується персонажів. Жіноча версія V віддалено нагадує Кусанаги, а Джекі - Бато. Скажіть правду, ви черпали натхнення в роботі Масамуне Сіро?

Мацей Пьетрас: Ми брали за основу світ Cyberpunk 2020. Але, я думаю, як тільки мова йде про кіберпанк, ми виявляємо схожість з багатьма речами жанру, особливо зараз, коли ця тема стає все більш популярною.

JEUXACTU: А що з приводу різноманітності локацій? Будуть інші або гра обмежена містом?

Мацей Пьетрас: Вся гра буде проходити в місті Night City. Це величезний мегаполіс для дослідження. Що стосується тварин, то ви знайдете тільки кішок й собак, на цьому все.

5.jpg

JEUXACTU: У демоверсії ми бачили використання ножів. Вони будуть застосовуватися спеціально або так само важливі, як і зброя?

Мацей Пьетрас: У демоверсії можна розгледіти кілька типів зброї, а також різні бойові системи. Все це пов'язано з класом персонажа, якого ви хочете створити, та залежить від здібностей, які ви збираєтеся поліпшити. Використання того чи іншого виду зброї дає переваги в залежності від досвіду, обраного вашим аватаром У вас буде вибір між технологічною, силовою та інтелектуальною зброєю. Кожне з них дозволить вам проходити гру декількома способами. Наприклад, силове - дає імпульс, що дозволяє кулям зрикошетити від стін й таким чином діставати ворогів, захованих за ними. Розумна зброя використовує автоматичний захват цілі й може вразити ворога самонавідними кулями. Що стосується зброї ближнього бою, то ви вже бачили клинок - «Мантис» в демоверсії. Це неймовірна зброя. Вона прикріплюється до персонажа та дозволяє йому підніматися на стіни, а також вбивати ворогів в рукопашному бою. Є ще один вид зброї, який ми не продемонстрували - катана.

JEUXACTU: Розкажіть про клинки «Мантис». Ми можемо використовувати їх коли захочемо чи вони доступні тільки в певні моменти сюжету?

Мацей Пьетрас: Ми подумали, що гра, особливо бойова система, повинна підкорятися деякій системі. Це означає, що гравець може використовувати зброю відповідно до наданої йому ситуацією. На жаль, я не можу сказати більше, бо про це рано говорити, але знайте, у вас буде кілька способів знищення в грі.

6.jpg

JEUXACTU: У демо ми бачили військові машини. Я правильно розумію, що в грі ми зможемо керувати кількома транспортними засобами, крім класичного автомобіля?

Мацей Пьетрас: Кожен раз, коли ви зустрічаєте в грі транспортний засіб, ви можете взяти його під свій контроль, а потім вести бій звідти. Я не можу вдаватися в подробиці, розповідаючи про транспортні засоби в грі. Я тільки можу сказати, що ви самі зможете налаштувати свій автомобіль.

JEUXACTU: І останнє запитання. Скільки ще чекати виходу гри?

Мацей Пьетрас: (сміється) Поки у нас немає дати релізу. Гра вийде, коли буде готова.

4 Коментарі
Шукач

#Сyberpunk   Жду не могу... это обязательно станет лучшей игрой десятилетия.

Community manager

@Irnael Согласен, тоже очень надеюсь поляки не подведут. 

Досвідчений

Як же навчились роботи ігри, така не реальна графіка Збентежений

Не дарма так багато людей проводять час за іграми.

Шукач

Киберпанк это хорошо

А как насчет кибергигиены и кибербезопасности. 

Рекомендації стосовно запобігання та реагування на кіберінциденти

https://cert.gov.ua/recommendations/21