Телеведучий зі штучним інтелектом почав працювати в Китаї

Модератор
1451

Знайдений ідеальний співробітник для цілодобового мовлення. Китайське державне інформаційне агентство "Сіньхуа" разом з китайською IT-корпорацією Sogou представили диктора-робота.

x960x640.jpgдиктор-робот

Як це працює? Диктор по суті – це голограма, віртуальний образ, створений на основі зображення реальної людини-прототипу. Тобто в студії немає ніякого робота-андроїда. Та й самої студії теж немає. Вся картинка – це комп'ютерна графіка. Алгоритм читає текст, завантажений живими редакторами.

Він здатний працювати 24 години на добу, тобто може замінити як мінімум чотирьох професійних дикторів. І дозволяє серйозно заощадити на зарплаті цілої бригади візажистів, продюсерів, режисерів, редакторів суфлера, операторів. Та й невтомному роботу-диктору не потрібна відпустка або обід, а якщо він і перегорить, то хіба що через збій техніки.

Штучний диктор помилок не робить, чітко вимовляє всі слова. Що загалом трохи нудно, адже помилки в ефірі - окремий гумористичний жанр. Який може скоро зникнути, як і професія диктора.

"Просто дайте мені текст, і я можу читати новини, як людина, - каже андроїд. - Можу працювати по 24 години 365 днів поспіль і транслювати випуски в різних місцях одночасно".

Поки він існує в єдиному екземплярі, але незабаром штат віртуальних співробітників буде розширено.

Прототипом для англійської версії робота став актор Чжан Чжао, для китайської - популярний телеведучий Цю Хао. На презентації першого випуску він - зі своїм «віртуальним» двійником дивиться в екран, як в дзеркало.

"Я бачу тут самого себе, тільки цей текст я ніколи не вимовляв - це, звичайно, фантастика, не можу описати словами своє хвилювання", - зізнається Цю Хао.

Як би там не було, робот-диктор вже прийнятий в штат китайського інформагентства. Там вважають, що він допоможе знизити вартість виробництва новин, а оперативність, навпаки, - підвищити. Випуски можна подивитися на сайті, в онлайн-каналі і мобільному додатку. 

Невже наступний крок - всі екрани країни?

2 Коментарі
Кмітливий

Так, заощадять за допомогою цього роботу добренно, але ж як бути тим, хто так довго шов до свої професії, яку потім отак роботизують? Обачливий

Ентузіаст
Так, заощадять за допомогою цього роботу добренно, але ж як бути тим, хто так довго шов до свої професії, яку потім отак роботизують? Обачливий

Украинцы (и китайцы, индусы и т.д.), как правило, дешевле роботов или внедрения крутых технологий :D