Технологія VAR в українському футболі

Модератор
529

11.jpg

Президент Федерації Футболу України Андрій Павелко повідомив, що незабаром в Україні почнуть впроваджувати технологію VAR.

Тести технології VAR будуть проведені вже найближчим часом. З даною технологією спробують провести фінал Кубка України, або фінал Суперкубка. Якщо все пройде успішно, то можливо вже в наступному сезоні в українському чемпіонаті буде VAR.

Що таке VAR?

VAR (Video assistant referee) - це відеопомічник арбітра. Завдяки цій технології головний арбітр може приймати рішення в спірних моментах матчів використовуючи відеоповтори.

Переглянуті можуть бути такі критичні помилки: порушення правил при забитих голах, епізоди з призначенням пенальті, помилкове пред'явлення червоної картки та помилки в ідентифікації покараних гравців.
У 2018 році VAR була включена офіційно до Правил гри в футбол після того, як була випробувана в міжнародних турнірах.  Технологію вже використовують в таких країнах, як Італія, Німеччина, Франція, Іспанія та інші.

Як працює VAR?

У кімнаті з обладнанням для відеофіксації, сидять суддя та оператор, які стежать за тим, що відбувається під час гри. Для цього на полі встановлюється велика кількість камер, які виключають можливість появи мертвих зон і передають картинку з різних ракурсів на екрани.

file-1.jpg

У кожного арбітра на полі - навушник для зв'язку з відеоасистентами. Відеоарбітри стежать за забитими або не забитими м'ячами, офсайдами, фолами, пенальті або червоними картками, штрафними ударами. Відеоасистенти можуть підказувати головному арбітру про можливу критичну помилку, але остаточне рішення він приймає сам. Також рефері може сам піти й подивитися повтор на спеціальному екрані. Але ні гравці, ні тренери не мають права просити перегляд. За жест, який показує екран, суддя навіть може покарати жовтою карткою.

file-2.jpg

Такі іноді непомітні для арбітра дії, як ненароком удар ліктем в обличчя або симуляція, тепер не залишиться без уваги. Та й причина з боку арбітра - «не помітив», тепер не пройде, а значить, людський фактор більше не є перешкодою для стабільного суддівства високого рівня.

Як бачите VAR зроблений для того, щоб судді могли правильніше розібратися в тих чи інших футбольних епізодах. VAR повинен допомогти футболу стати більш справедливим.

"Ми прийшли до висновку, що відеоповтори - це користь для футболу" - президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Джанні Інфантіно.

В очікуванні запуску VAR на фіналі Кубка України (або фіналі Суперкубка), готуймося до Ліги Чемпіонів і Ліги Європи разом каналами Футбол1/2, та послугою Футбол+.

p.jpg

До речі, послугу Футбол+ можна в якомусь сенсі порівняти з технологією VAR, адже завдяки Футбол+ можна подивитися у повторі, перемотати або зупинити той чи інший футбольний епізод. А от коли онлайн матчі йдуть в один й той самий час , а хотілося б подивитися обидві гри, а ви ще й в дорозі, то послуга обов’язково стане в нагоді, адже матчі будуть доступні до перегляду в Кінотеатрі Футбол+.  

Вже з лютого відновляться матчі Ліги Чемпіонів і Ліги Європи. Ось розклад перших ігор.

Ліга Чемпіонів

ЛЧ.PNG

Ліга Європи

ЛЄ.PNG

А за яку команду будете вболівати ви?  

9 Коментарі
Шукач

Оооооооо сколько лет была необходимость в этой технологии, я хоть и сам не фанат футбола. Но иногда интересуюсь и я никогда не понимал, почему они повсеместно не используют видеофиксацию, для определения симулянтов.  

@Alexandra  Cпасибо за материал, я стал чуточку умнее.

Інноватор

Я не фанатка футбола, но статью прочитала  полностью, интересно! 

Магістр

О! VAR в это хороший шаг для нашего футбола Палець догори

Досвідчений

О, як цікаво) Буде що обсудити з чоловіком :)
А про рибалку щось є? Грайливий

Шукач

Хмммм Рыбалка... 

Досвідчений

@Irnael так так Підморгує

Шукач

@Kucheryavaya  про рыбалку я знаю только с какой стороны держать удочку=)

Мудрець

@Irnael заинтриговали,

а с какой стороны нужно держать удочку? 

Мудрець

@Kucheryavaya @Irnael 

поговорим о рыбалке? 
Давайте сюда: https://club.volia.com/t5/Club-Lounge/Rybalka-i-vse-chto-s-ney-svyazano/m-p/188992#M1000 

И все, все, все не равнодушные  к этой теме