Що потребує доопрацювання в Інтерактивному телебаченні (ОТТ) від Воля

Відслідковувач

Що потребує доопрацювання в Інтерактивному телебаченні (ОТТ) від Воля

Добрий день.

Підключив собі ОТТ, програвач Kaon VM1920 hibrid. Не знайшов теми, де б можна було б обговорити недоліки ОТТ, які потребують виправлення, тому вирішив створити окрему тему.

Виявив наступні недоліки:

1. На каналах Сine+, де немає архіву але є перегляд передачі спочатку, не завжди вдається додивитись фільм до кінця. На мій погляд, треба збільшити час зберігання передачі таким чином, щоб передача зберігалась на протязі 1,5-1,8 її тривалості, щоб можливо було її гарантовано додивитись. Поясню, чому потрібен запас 0,5-0,8 тривалості - іноді перегляд підвисає або пропадає звук, в таких випадках треба завантажувати перегляд з початку і перемотувати на потрібне місце щоб продовжити перегляд, а це потребує певного часу.

2. Аналогічну проблему з п.1 також зустрічав при перегляді архівних фільмів на каналі Enter film - там присутня реклама і кінець фільму іноді не зберігається в архіві, що дуже портить враження від перегляду, особливо коли дивишься фільм з декількох серій.

3. Не має архівів та перегляду передачі спочатку на деяких загальнодержавних каналах, наприклад ICTV.

3. Не можливість відсортувати перелік каналів дуже ускладнює пошук потрібного каналу. Сортування каналів по групах не вирішує проблему, переключати групи досить незручно.

4. Якість відео на приставці ОТТ на око гірша ніж на телевізорі з картрідером. На мій погляд, кольори якісь не такі яскраві і більше артефактів стиснення. Можливо це робота "покращувачів" телевізора, але дуже схоже на двойне перекодування відео з втратою інформації, що призводить до фатального погіршення якості. Якщо це так, то з цим треба щось робити, а то ОТТ буде не конкурентноспроможне цифровому ТВ від Волі та іншим провайдерам.

5. Програвач не підтримує фільми в 4К та HDR. Якість таких фільмів дуже замітна на око, тому Волі слід задуматись над підтримкою таких фільмів. Можливо щоб не оновлювати постійно апаратне забезпечення (програвачі ОТТ) слід замислитись над випуском програмного забезпечення (віджетів) для основних виробників смарт телевізорів (Panasonic, Sony, Lg, Samsung, Philips). 

6. Наповнення кінозалу дуже бідне, навіть в порівнянні з Megogo. Мало тематичних підбірок. Немає розділу фантастики, немає розділів по відомим кінозіркам тощо. Дивитись нема що. Якщо все впирається в правовласність, то якщо Воля купує ліцензію на трансляцію фільму наприклад на протязі тижня, то його б можна було б розміщувати в кінозал на цей тиждень, а захист від краж контенту забезпечувати обмеженнями програвачів ОТТ. 

7. Не працює пошук в youtube. Не можливо підключити власний екаунт з своїми настройками каналів. Без цього цей сервіс не цікавий.

8. Оновлення прошивки програвачів ОТТ виходять дуже рідко, для моєї моделі останнє оновлення виходило літом 2019 року, що свідчіть про недостатню підтримку і роботу над помилками.

Підсумовуючи, хочу відмітити, що це я пишу не для критики Волі, а для поліпшення якості контенту від Волі. Раніше я користувався цифровим ТВ Воля і приставкою Handan, яка дозволяла записувати без погіршення якості передачі і зручно переглядати їх промотуючи рекламу, але ця приставка не підтримує HD, а зараз у Волі є канали, які можливо переглядати тільки в HD (наприклад Cine+ Hit). Програвач ОТТ по зручності і якості не може замінити старий Handan, i це проблема, оскільки може свідчити, що Воля втрачає позиції на ринку. Не хотілось би цього. Мені подобається Воля і я хотів би і надалі отримувати якісні послуги від цього провайдера.

Місто

Київ

Відповідей: 38
Старанний

@Yuriy_y не пытайтесь, это пустое, уже сто раз это все обсуждалось на протяжении многих лет - без шансов

По поводу Хандана - смотрите в сторону приставки Каон СО1400, она умеет все, что вам надо

Місто

Київ

По Каон СО1400 пишуть, що заблокований USB порт - https://club.volia.com/t5/Tsifrove-telebachennya/tv-tyuner-kaon-co-1400/m-p/130155 . Також не знаю де його взяти або придбати, щоб спробувати записувати як на Handan. 

Місто

Київ

@Yuriy_y  kaon co1400 -- это dvb-c тюнер,  т.е. кабельный (как ваш Хандан)

работать с ОТТ он не будет, он -- для обычного кабельного ТВ

Воля их выдает в бесплатное пользование (ну как и все другие тюнера)

да, юсб-порт там заблокирован, но пишет видео он в своем собственном (закодированном) формате, т.е. просматривать записанные передачи можно только на нем (вы вставляете в него флешку, он ее форматирует в какую-то защищенную файловую систему, которую только он же и читает, а флешки с обычными фильмами он "не видит" (а вот флешки с фотографиями -- "видит"))

покупать его не стоит,т.к. там используется чип-пайринг (привязка карты к тюнеру) и с Волей левый тюнер без привязки их карты работать не будет (карта там используется маленькая, как сим-карта в телефоне)

Місто

Київ

Дякую за пояснення. Мене влаштовує, що со1400 шифрує свої записи. Я не збираюсь їх розповсюджувати. Мене цікавить записати програму, щоб потім її переглянути в зручний для мене час або при поточному перегляді пропускати рекламу. Буває щось перериває перегляд фільму, тоді така технологія дозволяє продовжити перегляд з того місця, де перервали. Приємним бонусом є можливість промотувати нав'язливу рекламу, якою деякі канали зловживають. Так вони демонструють досить свіжі фільми з якісним перекладом, але коли стандартний фільм демонструється більше двох с половиною годин через перерви на рекламу, то це вже перебір. Я просто втрачаю сюжетну лінію, а переключаючи на період реклами на інший канал, буває забуваю, що я дивився. А записи со1400 в подальшому після перегляду підлягають видаленню.

Я сподівався, що ОТТ допоможе мені в цьому плані перейти на новий рівень зручності при перегляді, але цього не сталося. Навіщо тоді таке ОТТ, якщо Воля не сподівається його довести до необхідного рівня зручності використання. Я так зрозумів, що треба спробувати в центрах обслуговування обміняти виданий мені VM1920 на СО1400. Але зараз центри обслуговування начебто закриті на карантин. А ніхто не знає чи можна замовити такий обмін на дому? 

Щодо заборони робити записи користувачам - це якось не серйозно, м'яко кажучи. Тим більше створюючи проблеми для зручного перегляду цікавих їм програм, так Воля може залишитись без глядачів ТБ, а буде тільки раздавати Інтернет, через який той же Мегого або інший конкурент надасть зручний контент для перегляду ТБ, фільмів тощо. Сумно, що діють такі "правила". Якби в архіві у Волі було все сбережено і користувачам було зручно це переглядати, то тоді користувачам і не потрібно б було робити ніякі записи. 

Місто

Київ

@Yuriy_y так в Архиве ТВ и так сохраняется недельный архив некоторых программ.

а на счет записи - такова политики не Воли, а правообладателей ТВ контента.

Місто

Днепр

В Вашому твердженні ключеве слово "некоторых", оскільки коли я спробував додивитись зацікавивший мене фільм на ICTV на ОТТ поки дружина дивилась іншу передачу, то з'ясувалось, що для нього архіву не має. Для cine+ також архіву не має, а перегляд з початку, який там є не дав мені побачити кінець фільму, як і випадок з переглядом фільму з архіву EnterFilm - де кінець 4-х серійного фільму не був записаний в архів. Всі ці випадки, дискредитують саму ідею використання вашого архіву, в другий раз я вже наврядчи буду переглядати 4-х серійний фільм, якщо знаю, що можу не побачити його розв'язки. Для того і написав тут, щоб можливо хтось зацікавлений щось підкрутив в цьому ОТТ, якщо буде така ласка, але судячи з обговорення надія на це сумнівна.

Місто

Київ

"...а на счет записи - такова политики не Воли, а правообладателей ТВ контента."

Нехай правовласники ТБ контенту визначаться, якщо вони хочуть його продавати, то нехай продають, якщо ні, то тримають при собі. А Воля має забезпечити щоб цей контент не вкрали і при цьому його споживачам було зручно його споживати - переглядати. Обмеження повинні бути непомітні для глядачів, інакше вони підуть дивитись туди, де зручніше. Якщо так бояться, що я в квартирі влаштую кінотеатр, то обмежте кількість переглядів одного фільму або передачі на ОТТ, наприклад, до 3-х або 5 раз за рік (це на випадок, що наступного року ми з сім'єю може захочемо передивитись). Але врахуйте, що через ваше глюкаве обладнання цей перегляд може 5 раз підвисати або пропаде звук, тому треба постійно працювати над недоліками, щоб торгувати якісним контентом, тоді споживачі проголосують за вас своїми коштами.

Місто

Київ

@Yuriy_y  в данном случае все зависит от правообладателей ТВ контента.
если они дают разрешение провайдеру на создание Архива - то вы получаете архив программ.

по поводу собственных каналов Cine+ от Воли действительно интересный вопрос  - почему там нет Архива, но ответ на это вопрос лежит в том, что обычно на этих каналах крутятся одни и те же фильмы со временным смещением в течении недели.

т.е. фильм показывают в понедельник в 06:00, во вторник в 09:00, в среду в 12:00, в четверг в 15:00, в пятницу 18:00, в субботу в 21:00, в воскресенье в 24:00

правильно это или нет - то же вопрос, но политика Воли пока такова 😞

Місто

Днепр

Я розумію, що маємо те, що маємо. Що є певні технічні або історичні обставини, які не дозволяють, зробити все, що хотілося б зразу, але хотілось би щоб незручні недоліки ОТТ поступово виправлялись, щоб хоча б анонсовані можливості дозволяли додивитись передачу або фільм до кінця, щоб якість відео покращувалась, щоб можливо було б якось створити свій список улюблених каналів, щоб не шукати необхідний канал серед загального списку із 160 невідсортованих каналів. Враховуючи, що це не виправляється роками, то можливо дійсно слід перейти на СО1400, там можливо вдасться записати фільм який іде об 24:00, а вже наступного дня його гарантовано переглянути до кінця, зручно перемотуючи рекламу або місця, які не зрозумів або пропустив. Глядачам потрібне зручне та надійне споживання контенту.

Місто

Київ

@zaborovsky 

Шановний @zaborovsky, а не підкажете чи можливо до СО1400 підключити диск замість флешки і якого максимального розміру диски цей програвач розуміє і в якому форматі (Fat, ntsc)? 

Місто

Київ

@Yuriy_y  диски подключать не пробовал, не знаю

Місто

Київ

@zaborovsky@AndreyPopov 

А щодо якості зображення не підскажете, чи буде в цьому плані CO1400 краще VM1920? Хочу визначитись чи міняти, чи ні? Зважую всі плюси та мінуси. На флешку багато записів не влізе, якби диск підключити, щоб на нього по розкладу записувались запрограмовані передачі, але може диск не під'єднається або не зручно буде програмувати записи, може якісь обмеження, наприклад, одночасно не можливо записувати один канал, а переглядати інший. У Handan все було зручно, а тут не факт. Підтримка HD у СО1400 тільки 1080і, може якість теж буде не дуже.

Місто

Київ

В інструкції на СО1400 є пункт форматування HDD, отже якісь диски він мабуть підтримує, ще б написали якого розміру диски підтримуються.

Місто

Київ

@Yuriy_y 

качество видео через тюнер, а тем более через САМ модуль пока что всегда будет лучше, чем через Интернет, и при чем на много. с этим придется смириться. так было и так наверное еще лет 10 будет точно.

список каналов на OTT платформе отсортировать не получится, и это не только у Воли - это так у всех!
а вот создать свой список избранного и переключаться внутри него - возможно.
тем более, что тематические списки Избранного и так уже сделаны.

Місто

Днепр

@AndreyPopov 

А не підкажете на kaon CO1400 якість буде краще ніж на VM1920? Зв'язувався з підтримкою, сказали зараз можна замінити через заявку на майстра на дому, визов майстра 90 грн., заміна обладнання 50 грн., але після 24.04.20 можливе пом'якшення карантину, почекаю, може сам підійду, щоб майстра не гоняти. Поки хочу зрозуміти чи варто міняти. 

Місто

Київ

У VM1920 плюси також є. Наприклад мені подобалось в архівах Discaveri шукати цікаві програми та їх переглядати, бувають доступні Гаражні війни тощо. З сортуванням якось можна жити, але найти канал ICTV це якийсь мозахізм, переключитись на групу загальнодержавних і там шукати. Свій список пробував створювати але внутрі списку воно все рівно сортує по своєму. 

Місто

Київ

"...очень часто (обычно на эфирных каналах такое имеет место) архив обрывается за 5 - 10 минут до конца фильма (не учитываются рекламные вставки и фильм не вписывается в программный хронометраж, заявленный в программе передач)..."

Оце б якось виправити, та можно було б миритись поки з іншими недоліками. Ще й по перегляду з початку добавити б хоча б 10-15 хвилин до перегляду попереднього фільму, а то сумно коли не побачив розв'язку фільму на Cine+ Hit бо вже транслюється наступний фільм. Хоча якість відео іноді достає, все якесь бльокло убоге в порівнянні з телевізором з картридером.

Місто

Київ

@Yuriy_y внутри списка избранного можно только изменить сортировку по Алфавиту и все.

на HDMI выходе качество у VM1920 и CO1400 примерно одинаковое +/-

мой совет - не заморачивайтесь с CO1400,
лучше привыкните и освойтесь с VM1920.

потому что скажу вам "по секрету", что с заменой вашего VM1920 вы точно получите "кучу невероятных эмоций"

1. если закажите замену через мастера то со 100% вероятностью он прийдете НЕ с CO1400, а с DCD7304 -  потому что скажет, что C1400 у них нет. мастера - это сотрудники третьих фирм, у которых с Волей подписан договор и у этих фирм ОТДЕЛЬНЫЙ склад. фирм может быть несколько и у каждой свой склад.

2. если вы все же дождетесь окончания карантина и пойдете в ЦСТ, то ....…. и там СО1400 может не оказаться в наличии!!!
потому прежде чем идти, надо:
- попросить модераторов уточнить, в каком из ЦСТ СО1400 есть в наличии
- или попросить модераторов, чтобы СО1400 передали в конкретный ЦСТ и после подтвержденгия его наличия идти туда.

Місто

Днепр

@AndreyPopov 

Дякую за пораду, тепер точно не буду викликати майстра, зайвих "пригод" мені не треба. Якщо в якості зображення особливих відмінностей немає, то чи є сенс міняти "шило на мило". VM1920 дратує коли не дозволяє додивитись програму до кінця, я намагаюсь до нього звикнути, тому і написав, думав може хоча б це підправлять.

Може підскажіть, більш детально, як продовжувати переглядати попередню програму після її зависання. Я дивився фільм через телегід, декілька раз перематував з початку бо він зависав, коли до кінця фільму залишилось хвилин 10, зображення застигло, а звук продовжував програватись, коли знов спробував почати з початку щоб перемотати до місця де зависло, але розпочався з початку вже новий фільм, який транслювався в поточний момент, запустити попередній фільм в мене не вийшло, це ж був Cine+ hit, де архіву не має, а тільки є перегляд з початку.

Засмучує те, що цей ОТТ майже працює, його б допиляти трохи "до ума" щоб не розчаровував користувачів, та якість зображення не тягне на преміум перегляд, до інших недоліків можна пробувати звикати. 

Місто

Київ

@Yuriy_y  к сожалению на каналах Cine+ никакие советы не помогут 😞 и если текущая программа (фильм) закончилась, то перезапустить не получится.

через Гид получается досмотреть программы с архивом.

если вы часто пользуетесь функцией пауза/рестарт - то мой вам совет:
- подключайте тюнер в Интернет кабелем, а не через WiFi
- меньше пользуйтесь перемоткой

ну и проблемы тут собственно не в самой платформе или технологии ОТТ - проблемы в тюнерах и их ПО (прошивке) 😞

так к примеру предыдущая платформа ОТТ на основе тюнеров Entone может работать без проблем не выключаясь реально месяцами.
тюнера Kaon как минимум раз в неделю виснут 😞

разницу в качестве этих тюнеров можно ощутить по их цене в  долларах.
в гривне у них на сегодня примерно одинаковая цена 1200 грн., только .....
Entone завозили в 2015 при курсе 16 грн/доллар, а Kaon в 2017-2019 при курсе 26 грн/доллар 

вот и сравните тюнер за $75 и $45

Місто

Днепр